Hizmette Durmak Yok Yolla Devam Sizlerle

Türk Hristiyan Birliği Kilisesine hoş geldiniz

Potansiyel vergi No:8760621418

Dünya üzerinde 2000 yıldan beri var olan Hıristiyanlık,içinde kurulan Türk Hristiyan Birliği Kilisesi  "Yüce Varlık'a İnanç" temeli üzerine kurulu bir "Kardeşlik Kurumu"dur. Üyelerini din, ırk, dil, inanç ve makam ayırımı yapılmaksızın inançlı, hür, namuslu, aydın ve iyi ahlâklı erkeklerin oluşturduğu Hür ve Kabul Edilmiş insanları temsil eder ,Türk Hristiyan Birliği Kilisesinin  Kökenleri. Nasıl demokrasiyi, felsefeyi veya bilimi bir veya birkaç kişi icat edip kurmamışsa Türk Hristiyan Birliği Kilisesini debir veya bir kaç kişi icat edip kurmamıştırTürk Hristiyan Birliği Kilisesi  oluşumu düşünsel bir evrimin sonucudur. Bu evrime birçok insanın katkısı olmuştur. Birçok farklı kiliseden , felsefeden ve bilgi sisteminden etkilenilmiştir Kurucusu Pastör Randy Cihan Bektaş

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Tüzel kişi sicil bilgilerini paylaşmaktan kıvanç duyar 

 

Türkiye'de hiç bir topluluk cemiyet lobi Yada kilise olsun bizim kadar şefaf ve net olan 

değerli misafirlerim hanfendiler beyfendiler sizleri esenliklerimizi iletiyorum sizlere önemli çalışmalarımızı paylaşıyoruz geçtiğimiz çarşamba günü kilisemizin yönetim kurulu toplantılarını yaparken ruhani liderimiz patrik (Pastör Randy cihan bektaş ) Yurt içi ve yurt dışında paryedik olarak yapıcak çalışmaları adım adım takip edeceğiz  kilisemizin şefaflığı konusunda  karar bağladık devam eden projeleri hızlandırmak yarım kalan projeleri tamamlamaktayız bizim şefaflığımız ne kadar  ileri olursa hakkımızda şantaj  mazemesine dönüştürüldüğünü gördük yakın dönemde pastörümüz hakkında karalama yapanlar işlerine gelmeyince kurumumuz ve liderlerimiz hakkında iftiralar atılarak kirletilmek istenmektedir acı tecrübeler yaşadık bazı kiliseler ve cemiyetler nasıl bir tavır içinde olduğunu ve olabileceğini hepiniz tamin edersiniz şefaflığımızı belirli bir düzeye getirmiş olmasaydık şu an ne halde olurduk  ülkemizi gerekirse dünya ülkelerine tanıtmak ve şartlarımızı kabul ederek bizimle hareket edecek olan kiliselerle ve sivil toplum örgütleriyle elbette varız ülkemizde artık daha güçlü hale gelen bizim kilisemiz var kurumumuza bağlı yüzlerce binlerce firmalarımız  ve hizmet alanında yeni başarılara imza atıyorlar, yapılamaz mümkün değil diyen tüm projeleri tektek tamamladık  kilisemiz ülkemizde hizmet etmekte olan tüm üyelerime teşekkür ediyorum 

Göksel Babanı'ın lütfu İsa Mesih'i tükenmeyen bir sevgiyle sevenlerin hepsiyle birlikte olsun. (Pavl

Sizler için dua ederken Tanrıy'a… her zaman şükrediyoruz. Çünkü Mesih İsa'ya iman ettiğinizi ve bütün kutsalları [kendini Tanrıy'a adamışları] sevdiğiniziduyduk.

Hakkımızda çıkan asılsız iddalar

Hakkımızda çıkan asılsız iddalar

Kampanyanın muhatabı:Türk Hristiyan Birliği kilisesi,Hollanda Kiliseleri ,Rus Kiliseleri ,Amerikan Liberal Evangelish Kiliseleri  Moldov Kiliseleri Ermeni Kiliseleri AB Komsoloslukları  Rus Konsolsoluğu Türk Rus Derneği ,Dünya Çocuk Derneği Vatikan temsilcilikleri T.C ;Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Yönetim kurulu ,Tuna Çakıcı ve Ailesi, Demet Düzgit ve Ailesi,Ani çılbıyık oğlu ,İlker Tekbaş ve Ailesi, Salih Öncü ,Yönetim kurulu üyesi:Kubulay Özlanbaz  Yönetim kurulu üyesi:cemal sevimli Yönetim kulul üyesi:Akay özkoç Yönetim kurulu üyesi :Selçuk toker Yönetim kurulu üyesi:önay Atak

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Pastörü Sn Randy Cihan Bektaş ve Ailesine Yönelik İftiralara/Saygısızlıklara Son Verilsin, Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Ruhani Liderine Yönelik Saygısızlıkları/İftiraları En Güçlü Şekilde Kınıyoruz ve Kendisine Tüm Hizmetleri için Teşekkür Ediyoruz.

Millet olarak Sayın pastörümüzün  tabi tutulduğu karalama, etiketleme ve etkisizleştirme girişimlerinden rahatsızız ve bu gayri ahlaki, etik dışı eylemlere son verilmesini istiyoruz. Türk Hristiyan Birliği Kilisesi ruhani liderini  biz seçtik  ve  her zaman pastör Randy Cihan Bektaş halka indi onun icraatlarını biz değerlendiririz.Bu değerlendirmenin yolu da  hukuktur. Vakti geldiğinde Pastörümüzün notunu millet reyleriyle verecektir. Kimse milletin seçtiği Pastörümüze  daire çizmeye yeltenmemelidir. Pastörümüzle halk arasında barikatlar oluşturmak kimsenin yetkisinde ve haddine değildir.

Bu gerekçelerle Sayın Pastör Randy Cihan Bektaş  karşı yapılan haksızca, gayri ahlaki, hukuksuzca girişimlerin son bulmasını diliyoruz. Milletin seçtiği Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Pastörümüzü  meşruiyetini sorgulamak kimsenin hakkı da haddi de olamaz. Sayın Pastörümüz  bu ülkeyi temsil etmektedir. Onun sahip olduğu imaj ülkemizin sahip olduğu güçtür. Türk Hristiyan Birliği Kilisesi  makamı milli bir makamdır ve bu makamda bulunan kişi Türkiye'yi temsil etmektedir. Pastör Randy Cihan Bektaşa  yönelik saygısızca tutumların son bulmasını ve bu tutumların sahiplerince kendilerinden özür dilenmesini talep ediyoruz. Ona gösterilen saygı millete gösterilmiş, ona yapılan saygısızlık millete yapılmış demektir. Pastörümüzü Seviyoruz ve ona yönelik tüm saygısızlıkları, iftiraları, müfterileri kınıyoruz

-----------------------------------

Sözde Takvim gazetesinin(2016 haberinde pastörümüz hakkında asılsız haber)

İstanbul Silivri'de sahte  Cihan Bektaş'ın lık oyunu, geçmişteki ünlü sahtekarları bile aratmadı. Silivri'de bir anda adını duyuran Bektaş, çevresindekilere "papaz büyüsünü çok iyi bildiğini ve çözdüğünü" yaydı. Sinema, sahne ve iş çevrelerinden gelen kişilere, "Papaz büyüsü" yaptı. Böylece çok iyi paralar kazandı.

SAHTE MEKTUP YAZDI
Bununla yetinmeyen Bektaş, ilçedeki zengin Dr. Rıza Şirit ve eşi Sabiha Şirit'i gözüne kestirdi. Yaşlı çifti kandırıp Çanta köyü arazide ortak petrol istasyonu kuracaklarını belirterek 1.5 milyon liralarını adeta gasp etti. Aradan aylar geçmesine rağmen Şirit çifti, istasyon açılmayınca Bektaş ile ortak çalıştığı emlakçı Ahmet Sinmez ve Sadetin Ulusel'den şikayetçi olmak istedi. Bunu öğrenen Bektaş, Dr. Şirit'in ağzından FETÖ'yü öven bir mektup yazıp camiye bıraktı. Bildiriyi bulan imam, Şirit'i şikayet etti. Gözaltına alınan Şirit, serbest kaldı. Bu kez Bektaş, yine Şirit'in ağzından ilçe kaymakamına bir mektup daha yazıp, "Ben hakimlere rüşvet verdim. İşte Gülen'in gücü, beni içeriye atamadılar" dedi. Kaymakam da emniyete ve jandarmaya gereğinin yapılmasını emretti. Tam bu aşamada Sahiba Şirit'in ağzından bir mail de emniyete atıldı. Bunun üzerine jandarma, mektubun atıldığı postanenin görüntülerini inceledi. Ayrıca camiye mektup bırakan kişiyi de tespit etti. Her ikisinin de Cihan Bektaş olduğunu belirledi. Takip sonucu yakalanan Bektaş ve suç çetesi, adliyeye sevk edildi. Kumpasçı dolandırıcı Bektaş ile emlakçı ortakları tutuklandı..
--------------------------------

Yukarıda bahsedilen İddaların Asılsız olduğu  Gerek kilisemizin avukatları gerek kişisel avukatlarımızın Bahsedilen asılsız olayda hukuk yoluyla gereken cevabı kurumumuzun ve Pastörümüzün hakkında  atılan bu iftiralara gereken cevabı vermekteyiz.