Görüntünün olası içeriği: 1 kişi   Türk Hristiyan Birliği Kilisesi 30  Tembuz  2009tarihin'de Pastör Cihan Bektaş Vaftizismi  (Randy) Başkanlığında  Kilisemizdeki ibadetimiz Evanjelik kilise olarak Faaliyete geçmiştir.

Bakırköy Vergi Dairesinde Kayıtlıdır:876062148 nolu vergi numarası ile kilisemiz kurumsal kimlik bulmuştur Dernek Vakıf Cemat değildir,uluslar arası kilisedir 

 

 türk hristiyan birliği ile ilgili görsel sonucu Daha sonra resimdeki pasta hersene düzenli olarak  kesilmiştir. Tanrı, vatan, aile ve insan sevgisi bizim hayatımızın temelidir. Ülkemizin yasalarına uymak, insanları incitmemek, hayvanları incitmemek, "Yurtta Barış Dünyada Barış" ve Huzur ilkeleriyle yaşamak, laik olmak, "Bilimin, gerçeği bilmektir" diyen Ata'mız gibi ahlaklı ve erdemli olmak bizim inandığımız ilkelerden bazılarıdır! 

 

TÜRK HOLLANDA bayrağı ile ilgili görsel sonucu  türk Amerikan bayrağı ile ilgili görsel sonucu       türk rus  bayrağı ile ilgili görsel sonucu

Hedeflerimiz Türk HristiyanBirliği Kilisesi , sosyal kalkınma ve kapsayıcı bir büyüme modeline dayalı, çalışmaları ile Türkiyenin ilk Liberal Evanjelik Kilisesiyiz  Bu yöndeki çalışmalarımız .içimizdeki localarımızla ilerlemektedir
---------------------------------

TURKISH CHRISTIAN UNITED CHURCH INTERNET  WELCOME

 

CREATING A SPECIAL AND QUALITY CEMETERY FOR THE CHURCH TARGET BREAKING BASED WORK
 
-----------------------------------------------
 
 
 
Kilisemizin Genel görevleri 
Kilise Babaları :
70'LER (Yaşlılar konseyi)
Kilise hizmet görevlileri :(Kadınlar kolu, Gençlik kolları ,sosyal klüpler)
Kilise Yönetim kurulu üyeleri:
Antoropzofi(RuhBirimleri Meleklerleyaşam Arınma Şeytan Çıkartma)
Liderler,Önderler,Pastörler:
Karşılama gurubu :
Hristiyan ve İslam kökenli üyelerimizin kaynaştırma locası:
İnsani yardım görevlileri:
----------------------------------------------------------
Kilisemizin kolları :Farklı kilise binalarında Toplanmakla beraber Ev toplantıları Oteller 'de seminerler vermektedir 

Tanrı İnsanı kendi suretinde yarattı ve yeryüzünü doldurun denetiminize alın dedi Tüm canlılara egemen olun

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Türk Hristiyan Birliği Kilisesi 30 tembuz 2009 tarihinde kurulan esasen Liberal Evangelish olan uluslar arası protestan kilisesidir Türk Hristiyan Birliği tüzüğüne göre kısaltması THB SİMGESİ KALKAN İÇİNDE LALE HAÇ HAÇIN İÇİNDE AY YILDIZDIR

Kültür A.Ş., Kültür misyonuyla İstanbul'un tanıtımındaki önemi belirler ve İstanbul'un kültürüne sahip çıkar.

Türk Hristiyan Birliği Kiliselerine verdiği plaketten dolayı Kültürler arası diolog altında teşekkür ederiz 

Ayrıca Ermenistan devletinin verdiği Üstün başarı plaket için teşekkürler 

ve Sanatçıların verdiği Maddi ve Manevi destekler için esenliklerimizi iletiriz

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Tapınma (Türkçe kilise ilahisi

"Ve O'nun gözünde bir insan diğeri ile aynı değerdedir. Ve bütün insanlık tozdan yaratılmıştır; ve Tanrı onları aynı amaçla, emirlerini tutmaları ve O'nu sonsuza dek onurlandırmaları için yaratmıştır." "Fakat işte, doğruların sevinci sonsuza dek tam olacaktır.

Basın Açıklaması

Farklı Kiliselerin ve azınlık cemiyetlerinin paylaşımlarını sunduk  Rab tüm hizmetleri bereketlesin ülkemizi korusun

,Türk Hristiyan Birliği KilisesiTürkiye Ermenileri Patrikliği ,Türk Yahudi Cemaati, Türkiye'nin Afrin'e yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere 'başarılar' diledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da cemaatlere teşekkürlerini ileten bir mesaj yayınladı.

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi , Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin harekatına katılan Türk askerlerine başarılar diledi ve dualarını iletti.

 

84. Pastör :Cihan Bektaş (Vaftiz ismi:Randy) başkanlığını yaptığı patrikliğin yazılı açıklaması şöyle:

"Türk Hristiyan Birliği Kiliseleri Ruhani lideri olarak , TSK'ya Zeytin Dalı Harekatı'nda başarılar diler, terör hareketinin son bulması, tüm insanlığın muhtaç olduğu barış, sağduyu ve huzur ortamının özellikle bölgemizde tesisi için dua ederiz. Yeri göğü yaratan Rabbimizin göksel nimetleriyle bereketleneceğimize kalben inanıyoruz. Bu inancımızla kiliselerimizde yapılan ayinler esnasında her zaman olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için dua etmeye devam edilecektir. Tanrı dualarımızı kabil etsin."

Basın Açıklaması

Taziye Mesajı

Değerli Halkımız, İstanbul’da yaşanan gencecik polislerimizi, sivilleri ve ülkemizin huzurunu hedef alan ve bizlere büyük acı veren vahim terör olayından dolayı başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi en içten duygularımız ile iletiyoruz. Ümit ediyoruz ki ülkemizin üzerinde ki bu kara bulutlar kısa zamanda dağılır, terör biter ve birlik beraberliğimiz daha da güçlenir.

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Yönetimi

-----------------------------------------------------------------

 

Basın Açıklaması

    15 Temmuz 2016 tarihinde akşam saat 10 civarında kim oldukları bilinmeyen, bir grup asker tarafından hükümetimize ve halkımıza karşı bir darbe girişiminde bulunuldu.

Tarihimizde birçok darbe görmüş bir halk olarak gelişmelerden dolayı büyük bir kaygı yaşadık.

Bütün kayıp ve kaosa rağmen darbeciler amaçlarına ulaşamamaları en büyük tesellimizdir. Çünkü, güzel ülkemizin Hristiyanları olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddetle, askeri darbeyle iktidarın el değiştirmesi her yerde olduğu gibi ülkemizde de hep acıyla sonuçlanmıştır. Askeri darbe demokratik bir yol değildir.

Din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın herkesin eşitliğine, özgürlüğüne ve demokrasiye inanıyoruz.

Bir an önce ülkemizin esenlik ve huzura kavuşması için dua ediyoruz. Ülkemizin yöneticileri için bilgelik ve anlayış diliyoruz.

Kamuoyuna duyurulur.

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Basın Locası

-----------------------------------------------------------------

Basın Açıklaması

18 Nisan 2007 tarihinde Malatya’da Zirve Yayınevi’ne gelen Emre Günaydın, Cuma Özdemir, Salih Gürler, Abuzer Yıldırım, Hamit Çeker yayınevinde bulunan Uğur Yüksel, Necati Aydın ve Tilman Geske’yi ağır işkenceden geçirerek vahşice boğazlarını kesip öldürdüler.

Suçüstü yakalandılar, 6 ay içinde iddianame hazırlandı, ancak geçen 9 yıllık süre içinde bir arpa boyu yol bile gidilemedi. Bugün karar açıklanırken hâkimin bu cinayetleri 5 kişinin örgüt bağlantısı olmadan yapılamayacağını, ancak mahkemenin bu örgüt bağlantısını ortaya çıkaramadığını itiraf etmesi önemliydi. “Evet, bir örgüt var, ama bağlantısını bulamadık” dedi mahkeme.

Elbette salonu dolduran şehitlerimizin yakınlarının, dostlarının ve arkadaşlarının beklentisi karar açıklandıktan sonra bu katliamı yapanların tutuklanmalarıydı, bu bir nebze vicdanları sakinleştirecekti. Yıllardır tutuksuz, elektronik kelepçe ile denetim altında tutulan katillerin tutuklanması adaletin geç de olsa tecellisi açısından önemliydi.

Emre Günaydın’ın, “Devletimi mahcup etmediğim ve yüzünü kara çıkarmadığım için şükrediyorum” şeklindeki son sözü çok şey anlatıyordu aslında…

Biz Türkiye’de yaşayan Protestan toplumu olarak bunca süredir hem katillerin cezalandırılmasını, hem de o katilleri azmettiren gücün ortaya çıkarıldığını görmek için mücadele ettik. Zaten bir dava açılmasa bile suçüstü yakalanan bu zanlıların cezaları en baştan belliydi. Protestan toplumu olarak bu cinayete yataklık eden karanlığın ortaya çıkarılması için çabaladık.

Ne var ki, bugün Malatya 1.Ağır Ceza mahkemesinde verilen karar ile katiller müebbetle cezalandırılmasına karşın tutuklanmadılar.

Devamında elbette hukuki süreç işleyecek, önce bölge idare mahkemesine, sonra da Yargıtay’a gidecek. Bu süreç yıllarca sürebilir, kardeşlerimizi vahşice katleden katiller yıllarca aynı şekilde tutuksuz olarak ellerini kollarını sallayarak yaşamlarını sürdürebilirler. Hak ettikleri cezanın sürekli ertelenmesi, ileriye atılması vicdanları yaralayarak adalete güven duygusunun büyük bir yara almasına neden olmuştur.

Protestan toplumu olarak bir an önce bu davanın adil bir şekilde sonuçlanması için sürecin hızlı bir şekilde işletilmesini ve suçluların bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz. Hâkimin, ‘örgüt var ama mahkememiz bağlantısını bulamadı’ şeklinde ifade ettiği karanlık, umarız en kısa sürede aydınlanır.

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi 

Ruhani Lideri :Pastör : Cihan Bektaş 

(Vaftiz ismi:Randy)

 

59 yıl sonra bir ilk! Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Papa ile görüştü

2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vatikan'da Papa Françesko ile görüştü. Erdoğan'ın ziyareti 59 yıl sonra Cumhurbaşkanlığı düzeyinde Vatikan'a yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyor. Erdoğan'ın, Vatikan'da Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko ile görüşmesi yaklaşık bir saat sürdü. Erdoğan, Papa'ya eski İstanbul'u 24 parçada tasvir eden minyatür İznik çinisi ile Mesnevi'nin İtalyanca ve İngilizce baskılarını hediye etti. Papa da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a barışı simgeleyen madalyon takdiminde bulundu. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada görüşmenin ayrıntılarına yer verildi. Erdoğan ile Papa görüşmesinde, Kudüs'ün, BM kararları ve uluslararası hukuk tarafından belirlenmiş statüsünün muhafaza edilmesi gerektiği vurgulandı. Yabancı düşmanlığı ve İslamofobi ile ortak mücadeleye değinildi, dinleri terörle ilintilendirmenin yanlış olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscusla görüşüyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Papa Franciscusla görüşüyor59 yıl sonra bir ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan, Papa ile görüştü

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Kalkınma Partisi döneminde Hrabe olan yok olan kullanılmayan kiliseleri Yeniden hayata geçirdi teşekkürler

 balat demirkilise açılışı ile ilgili görsel sonucuCumhurbaşkanı Erdoğan Balat'ta 7 yıl süren restorasyon sonrası bugün açılan 'demir kilise'nin açılış töreninde konuştu.

 

Kilise’nin (Sveti Stefan Kilisesi) açılışı 7 Ocak 2018

 

yapıldı. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov da katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, inancı ve kökeni ne olursa olsun herkesin özgürce ibadetini yapabilmesini temin etmenin devletlerin sorumluluk alanında olduğuna inanıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tarihin belirli bir döneminde yaşanmış acı hatıralar, bizlerin çok daha uzun ve çok daha köklü olan birlikte yaşama tecrübemizi gölgelememelidir.r.

Estonya Türk Hristiyan Bİrliği kilisesi

Oldukça muhafazakâr vatandaşlık çerçevesine sahip bir ülke olan Estonya, 

Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa'da bulunan bir Baltık devletidir. Batısında ve kuzeyinde Finlandiya Körfezi, doğusunda Rusya ve güneyinde ise Letonya Cumhuriyeti ile sınırları vardır. Başkenti Tallinn'dir.

Telefon kodu: +372    /    Nüfus: 1,316 milyon (2016) Dünya Bankası

Para birimleri: Euro, Estonian mark    Resmi dili: Estonca

Türk HRİSTİYAN BİRLİĞİ KİLİSELERİ ESTONYA GÜNLERİ YAPMAKTADIR

4 Tembuz Amerikanın Bağımsızlığı kutladık Florida

Türk Hristiyan Birliği Kiliseleri Amerikanın 4 Tembuz Bağımsızlık yıl dönümünü kutladık
Turkish Christian Union Churches American 4 July Celebrating the anniversary of independence

Türk Hristiyan Birliği Kilisesi Kadın kolları olsun ve farklı konseplerle içiçe

Bizlere her zaman destek veren sayın Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerim oğluna teşekkür ederiz.(Sayın Cumhur Başkanımıza verdiği yasal desteklerden dolayı minettarız)